Czwartek, 15 września
Rejestracja uczestników
Przywitanie uczestników
Kamil SokalskiSketchUp i jego ekosystem
Poznaj możliwości SketchUp w pracy z architekturą. To nie tylko tworzenie modeli i wizualizacji. Zacznij pracować m.in. z chmurą punktów, czy dokumentacją techniczną. Pozwól sobie na pracę w kilka osób nad jednym modelem. Skorzystaj z wiedzy Trimble - producenta oprogramowania SketchUp.
Svenja Ruehne & Martin Cox, TrimblePrzerwa kawowa
Optymalizacja renderingu w V-Ray i najczęściej popełniane błędy
Zbyt długi render projektu nie musi wynikać ze słabej jakości sprzętu. To może być problem w modelu, czy ustawieniach V-Ray. Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę przygotowując plik do renderingu.
Dawid Mąkinia, ProGrupaPrzerwa
Biblioteki 3D dla SketchUp - import i praca z plikami
Przegląd najlepszych na rynku bibliotek 3D z modelami i teksturami, które warto bliżej poznać. Odkryj zestaw sprawdzonych narzędzi do importu oraz najefektywniejszy sposób pracy z pobranymi zasobami.
Przemysław Gubrewicz, ProGrupaPrzerwa obiadowa
Kwestie formalno-prawne w pracy projektanta
Wykład o zagadnieniach prawnych w pracy projektanta. Poruszone zostaną tematy, takie jak umowy o wykonanie prac projektowych, nadzór autorski czy prawo autorskie.
Marcin Łyduch, AdwokatPrzerwa
Jak tworzyć niebanalne exteriory pracując w V-Ray dla SketchUp?
Wskazówki z pierwszej ręki. Temat prowadzony przez przedstawiciela firmy Chaos, producenta programu V-Ray o możliwościach projektowych silnika renderującego przy pracy z wizualizacjami zewnętrznymi.
Ivan Kozaliev, ChaosPrzerwa kawowa
Kto się (nie) myli, czyli jak unikać pomyłek i minimalizować ich skutki?
W branży projektowej błędy, pomyłki i wpadki są codziennością. Czasem coś umknie w projekcie lub „skórczą” się ściany. Czasem zabraknie płytek albo zamówimy nie ten kolor grzejnika, a innym razem „zginie” instrukcja montażu bądź poziomica „przestanie działać”. Jak takich sytuacji unikać? Jak sobie z nimi radzić, kiedy już się pojawią?
Rafał Hampel, InternityPrzerwa
Dokumentacja w LayOut - na co zwrócić uwagę pracując w SketchUp
Tworzenie dokumentacji technicznej może być prostsze niż myślisz. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy pracy w SketchUp, aby nie żałować swoich decyzji w LayOut.
Przemysław Gubrewicz, ProGrupaPrzerwa kawowa
Jak wybrać odpowiedni komputer dla architekta? Podpowiadamy!
W pracy projektanta zawsze brakuje czasu, ale dobrze dobrany komputer potrafi go częściowo odzyskać. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie kolejnego komputera i wybierz sprzęt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.
Maciej Misiewicz, LenovoAfter Party
Piątek, 16 września
Rozruch i poranna kawa
SketchUp Pro - jak go rozbudować?
SketchUp jest programem, który możesz zoptymalizować pod indywidualne wymagania. Dowiedz się, które z dostępnych rozszerzeń pozwolą Ci stworzyć narzędzie idealnie dopasowane pod Twoje potrzeby projektowe.
Kamil Sokalski, ProGrupaPrzerwa
Kompozycja w renderingu
Dobrze dobrany kadr to jeden z kluczy do dobrze wykonanej wizualizacji. Jak tego dokonać dowiesz się od praktyków z Motive Studio, którzy tworzą wizualizacje dla największych biur projektowych na świecie.
Paweł Podwojewski & Patryk Sala, Motiv StudioPrzerwa kawowa
Światło w V-Ray - optymalizacja pracy z oświetleniem w scenie
Silnik renderujący V-Ray ewoluuje, a wraz z nim podejście do tematu światła. Dowiedz się, jak można przyspieszyć proces oświetlania sceny pracując z programem V-Ray 5.
Dawid Mąkinia, ProGrupaPrzerwa
SketchUp Studio w projektowaniu wnętrz
Od skanu 3D po gotowy projekt z wizualizacją. Skorzystaj z wiedzy producenta programu SketchUp i dowiedz się w jaki sposób można przejść przez cały proces projektowy w SketchUp.
Svenja Ruehne & Martin Cox, TrimblePrzerwa obiadowa
LayOut - automatyzacja pracy z dokumentacją techniczną
Nie ważne, czy już pracujesz w LayOut, czy dopiero odkryjesz możliwości tej aplikacji. Zdradzimy Ci triki, które przydadzą się na każdym etapie pracy z programem.
Dawid Mąkinia, ProGrupaPrzerwa
Jak tworzyć piękne projekty wnętrz korzystając z V-Ray dla SketchUp?
Porady bezpośrednio od Chaos, które warto zastosować w V-Ray przy tworzeniu fotorealistycznych wizualizacji wnętrz.
Ivan Kozaliev, ChaosPrzerwa kawowa
Postprodukcja za 200 zł
Końcowym etapem tworzenia wizualizacji jest postprodukcja. Dowiedz się jak szybko i tanio poprawić wszystkie niedociągnięcia i dodać efekty, których uzyskanie w trakcie renderingu jest czasochłonne.
Dawid Mąkinia, ProGrupaPrzerwa
Animacja w V-Ray - ożyw Twoje wizualizacje
Rozszerz Twoje portfolio usług o atrakcyjne wizualne animacje. Możesz je szybko wykonać z pomocą silnika renderującego V-Ray. Zdradzimy Ci kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą w prosty sposób tworzyć profesjonalne wideo.
Przemysław Gubrewicz, ProGrupaPrzerwa kawowa
Światło, kamera, kolor - 4 kroki do lepszych wizualizacji
Dowiedz się, jak pracować ze światłem, kolorem i kamerą. Skorzystaj ze wskazówek eksperta, dzięki którym zaczniesz tworzyć fenomenalne wizualizacje 3D.
Michał Nowak, Freelancer