3D Basecamp3D Basecamp

Prelegenci

Przedstawiamy tegoroczną listę prelegentów, z której jesteśmy bardzo dumni. Specjalnie dla Was na konferencji zjawią się osobistości ze świata architektury, twórcy popularnych programów do projektowania oraz specjaliści z branży, którzy zadbają o twórcze myślenie i zainspirują Was do jeszcze lepszej pracy z projektami.

ANASTASIA ZHIVAEVA
ANASTASIA ZHIVAEVA

CG Artist, Chaos Group, Bułgaria
ChaosGroup.com

Anastasia Zhivaeva posiada tytuł magistra Architektury z Uniwersytetu Architektonicznego, Inżynierii Lądowej i Geodezji w Sofii. Przed dołączeniem do Chaos Group zdobywała doświadczenie w zakresie ochrony dziedzictwa architektonicznego, projektowania wnętrz oraz jako projektant graficzny. W Chaos Group aktywnie uczestniczy w projektach V-Ray dla 3ds Max, V-Ray dla Maya, V-Ray dla SketchUp, V-Ray dla Rhino i V-Ray dla Revita.

ALEX GLASS
ALEX GLASS

Customer Success Manager, Trimble, Wielka Brytania
SketchUp.com

Alex pracuje jako Customer Success Manager w Trimble SketchUp w Londynie. Współpracuje bezpośrednio z klientami Enterprise w całej Europie, usprawniając przepływy pracy i wprowadzając projektantów do wszystkich wspaniałych funkcji, które SketchUp ma do zaoferowania.

Adam Wysocki
ADAM WYSOCKI

Architekt, studio de.materia, Polska
StudioDeMateria.com

Jest architektem i od 2013 roku w Poznaniu prowadzi studio de.materia. Projektuje głównie prywatne budynki mieszkaniowe i wypoczynkowe niewielkiej skali. Od początku swojej działalności do wspomagania projektowania wykorzystuje program SketchUp. Obecnie, za sprawą Macieja Fijałkowskiego, używa również VR Sketch, zarówno do projektowania jak i prezentacji projektów klientom.

BARTOSZ ŻUK
BARTOSZ ŻUK

Regional Product Manager CEE+SE, HTC Europe, Polska
htc.com/pl

Bartosz Żuk, Regional Product Manager CEE+SE, od 10 lat pracuje w HTC Poland na stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami marki. Od początku wspiera też rozwój jedynego w swoim rodzaju, najbardziej zaawansowanego systemu VR, HTC Vive. Z czasem Bartosz Żuk stał się opoką idei Wirtualnej Rzeczywistości w Polsce oraz jednym z jej najzagorzalszych propagatorów.
Z osiągnięć Bartosza prześwieca rzadka zdolność łączenia biznesu, treści kultury oraz produktów w taki sposób, aby zwoje nawet najbardziej surowej technologii naładować ludzkimi emocjami. Wielokrotnie udowadniał on swoją wartość, prowadząc niezliczone prezentacje i wygłaszając przemówienia na spotkaniach branżowych oraz konferencjach.
Miłość do nowych technologii, a przede wszystkim do możliwości, które otwierają zawsze stanowiła siłę napędową Bartosza. Jest on m.in. jednym z pomysłodawców nagrania audiobooków, tak kultowych dzieł jak Łowca Androidów, czy Niezwyciężony w technologii binauralnej, czyniącej opowieść jeszcze bardziej wciągającą. Była to pierwsza taka na świecie produkcja audio. Bartosz brał też udział w tworzeniu środowiska VR, mającego zaprezentować efekty misji Rosetta, prowadzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną.
Doświadczenie Bartosza w sektorze telekomunikacyjnym i szerzej, w branży IT to już ponad 20 lat. Przed dołączeniem do HTC, Bartosz pracował w Siemens Polska jako Product Manager, w NC Virtual Systems jako wdrożeniowiec oraz w Polkomtelu, jako Specjalista ds. Szkoleń. Prywatnie, Bartosz jest szczęśliwym mężem i ojcem dwojga, miłośnikiem zdrowego trybu życia, gimnastyki ekstremalnej i szachów.

CHRIS KEATING
CHRIS KEATING

General Manager, Trimble Architecture and Design Division, USA
SketchUp.com

Chris Keating jest dyrektorem zarządzającym w biurze w Boulder, gdzie odpowiada za rozwój biznesowy oprogramowań dla środowiska AEC, z uwzględnieniem popularnego SketchUp’a i 3D Warehouse. Zanim Chris stał się częścią zespołu Trimble, pełnił funkcję dyrektora operacyjnego produktu Google SketchUp, a wcześniej, kierownika technicznego ds. zarządzania projektami w firmie Palm, gdzie zajmował się tworzeniem linii smartfonów Treo. Nad programem SketchUp pracuje od momentu nabycia go przez Google w 2006 roku oraz później, już po zakupie przez firmę Trimble w 2012 roku. Przez ten czas SketchUp zdobył wiele nagród branżowych.

DALE MARTENS
DALE MARTENS

CEO, mind.sight.studios
mindsightstudios.com

Dale jest znany z ogromnego zamiłowania do tworzenia rozszerzeń SketchUp od 2006 roku. Jego firma, mind.sight.studios, stworzyła jedne z najbardziej znanych i lubianych rozszerzeń, w tym Artisan, Profile Builder, Quantifier Pro i PlaceMaker. Firma mind.sight.studios z siedzibą w Kanadzie zajmuje się tworzeniem rozbudowanych rozszerzeń społeczności SketchUp, a także niestandardowych rozwiązań korporacyjnych.

DAWID MĄKINIA
DAWID MĄKINIA

Trener SketchUp & V-Ray, ProGrupa, Polska
ProGrupa.com

Z wykształcenia architekt, z zamiłowania SketchUpowiec. Autor wielu tutoriali w formie video, jak i tekstowej, współautor podręczników dla programów SketchUp oraz V-Ray. Ukończył wydział architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Nowotarską PPWSZ gdzie, w krótkim czasie, SketchUp oraz V-Ray stały się jego podstawowymi narzędziami projektowymi. Ich znajomość pozwoliła zdobyć oficjalny certyfikat trenera V-Ray dla SketchUp. Swoją wiedzę od kliku lat przekazuje uczestnikom licznie organizowanych szkoleń i warsztatów. Często udziela się na internetowych forach poświęconych tematom programów SketchUp i V-Ray, gdzie służy radą w rozwiązywaniu problemów technicznych.

DOMINIK GAWROŃSKI
DOMINIK GAWROŃSKI

Trener SketchUp & V-Ray, ProGrupa, Polska
ProGrupa.com

Z wykształcenia inżynier Gospodarki Przestrzennej. Z programem SketchUp zapoznał się w okresie studiów, kiedy to dzięki nauce swoich rówieśników poznawał tajniki programu. Z czasem zaczął tworzyć autorskie tutoriale, które osiągnęły dużą popularność w sieci uzyskując ponad 200 tyś. wyświetleń. Obecnie, właściciel firmy produkującej promptery oraz trener SketchUp i V-Ray prowadzący certyfikowane szkolenia oraz Warsztaty Wizualizacji by ArchiUp dla architektów i projektantów. W wolnej chwili pasjonat sportów motorowych, jazdy na motocyklach oraz miłośnik książek dokumentalnych.

DOMINIK TROJANOWSKI
DOMINIK TROJANOWSKI

EIZO Business Unit Director, Alstor, Polska
eizo.pl

Jest szefem działu obrazowania w firmie Alstor, będącej dystrybutorem produktów marki EIZO i Wacom. W ramach swej pracy, świadcząc wsparcie techniczne uzyskał szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie monitorów graficznych i ich działania w systemach zarządzania kolorem.

Maciej Fijalkowski
MACIEJ FIJALKOWSKI

Inżynier oprogramowania, VR Sketch, RPA
vrsketch.eu

Maciej Fijalkowski jest inżynierem oprogramowania ze słonecznego Kapsztadu w Afryce Południowej. Projektując swoją siłownię wspinaczkową, ucząc się SketchUp, odkrył, że wirtualna rzeczywistość jest imponującym narzędziem do wizualizacji architektury. Jednak w tamtym okresie narzędzia posiadały poważne braki. Od tego czasu koncentruje się na optymalizacji pracy architektów i innych użytkowników SketchUp, opracowując VR Sketch - narzędzie do przeglądania i modelowania bezpośrednio w wirtualnej rzeczywistości.

Erin Stranyak
ERIN STRANYAK

Chief Brand Officer, Kubity, Francja
Kubity.com

Erin, amerykanka z Paryża urodziła się i wychowała w Detroit w stanie Michigan, gdzie przez wiele lat zdobywała doświadczenie w branży automotive przy współpracy z markami premium. W 2016 dołączyła do zespołu Kubity jako Content Marketer, po czym awansowała na stanowisko Brand Officer. Jej głównym zadaniem jest tworzenie przyjaznej kultury firmy, dbanie o rozwój innowacyjnych produktów i projektowanie odpowiedniego workflow dla użytkowników programu SketchUp.

MACIEJ MISIEWICZ
MACIEJ MISIEWICZ

Value PBM in Channel Team, HP Inc., Polska
hp.com/pl

Specjalista z zakresu produktów Value – Stacje Robocze, Terminale, RPOS. Od 2012 w HP Inc Polska odpowiedzialny za pracę z partnerami ze specjalizacją Workstations oraz kluczowymi klientami końcowymi. Specjalista rozwiązań sprzętowych do projektowania, architektury, mechaniki oraz grafiki. Wcześniej związany z największymi Polskimi dystrybutorami branży tj. IT ABC Data oraz Tech Data. Absolwent Wyższej Szkoły Informatycznej w Warszawie.

Marcin Jastrzębski
MARCIN JASTRZĘBSKI

Artysta 3D, Freelancer, RealPolygons, Polska
www.realpolygons.com

Z wykształcenia filozof. Założyciel studia NEBULA-Grafika zajmującego się wizualizacją architektoniczną. Zawodowo związany z grafiką 3D od 1997 roku. W swojej pracy zawsze łączy pasję do grafiki komputerowej oraz fotografii i wyzwania jakie stawiają komercyjne projekty. W swoich najważniejszych realizacjach kładzie nacisk na nowatorskie elementy i wykorzystanie nowych możliwości silników renderujących. Jego prace były wielokrotnie nominowane oraz nagradzane w konkursach i forach z dziedziny grafiki 3D na całym świecie. Obecnie poza szyldem NEBULA-Grafika pracuje jako freelancer dla klientów z różnych stron świata pod nazwą REALPOLYGONS skupiając się na wymagających projektach.

MIECZYSŁAW TRZCIŃSKI
MIECZYSŁAW TRZCIŃSKI

Sales Director Eastern Europe, 3D Connection, Polska
3dconnexion.pl

Od ponad 9 lat kieruje zespołem sprzedaży i marketingu firmy 3Dconnexion we Wschodniej Europie. 3Dconnexion tworzy zaawansowane peryferia komputerowe, które w połączeniu z profesjonalnym, łatwym w użyciu oprogramowaniem sprawiają, że praca w programach CAD staje się szybsza, bardziej ergonomiczna i przyjemniejsza. Mieczysław jest odpowiedzialny za rozwój i wsparcie kanału sprzedaży oraz koordynacje działań marketingowych firmy w podległym regionie. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie i Inżynieria w Przemyśle oraz studiów podyplomowych w zakresie Handlu Zagranicznego.

MICHAŁ NOWAK
MICHAŁ NOWAK

Artysta 3D, Freelancer, Polska
michal-nowak.com

Jeden z rozpoznawalnych artystów i aktywny współtwórca polskiej sceny wizualizacji. Od ponad dekady współpracuje z klientami dla których najważniejsza jest jakość i efekt WOW. Odbył długą, ciekawą i różnorodną drogę zawodową, obecnie prowadzi własnego studio i poświęca się swoim największym pasją - architekturze i wizualizacji. Tworząc ilustracje, kładzie duży nacisk na klimat i unikatowy charakter swoich prezentacji, jednocześnie starając się znaleźć odpowiedni balans pomiędzy poezją, a realizmem.

Paweł Chrzanowski
PAWEŁ CHRZANOWSKI

Autoryzowany Dystrybutor Leica Geosystem, Polska
dalmierze.pl

Z wykształcenia inżynier geodezji. Od 13 lat zawodowo zajmuje się technologiami pomiarowymi. Założyciel i właściciel sklepu Dalmierze.pl. Na codzień zajmuje się łączeniem wiedzy technicznej i praktycznych doświadczeń w celu skutecznego wykorzystywania nowoczesnych narzędzi pomiarowych, a także optymalizacji procesów zbierania i przetwarzania danych.

PAWEŁ PODWOJEWSKI
PAWEŁ PODWOJEWSKI

Projektant, Założyciel Motiv Studio, CGWorkshops, HCFTD (szkoła postprodukcji), Polska
motiv-studio.com

Od ponad dekady działa w branży architektonicznej oraz CGI. Twórca resortu na Malediwach globalnej sieci hoteli Accor. Eksperymentuje z technikami wizualnymi oraz ich wpływem na proces projektowy AR/ VR. Posiada biura w Polsce, Francji, USA oraz Malediwach.

RAFAŁ BARNAŚ
RAFAŁ BARNAŚ

Architekt, Unique Vision Studio, Polska
uniquevisionstudio.com

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, twórca wizualizacji, animacji, filmów krótkometrażowych, muzyki. Założyciel i lider pracowni Unique Vision Studio, której głównym polem działania jest szeroko pojęta przestrzeń identyfikacji wizualnej architektury. W 2012 roku nominowany w ramach 3d Awards w kategorii Best Image. W 2016 roku nagrodzony pierwszą nagrodą CG Architect 3d Awards w kategorii Best Film (Commissioned).

Tom Schlander
TOM SCHLANDER

Channel Manager, Laubwerk, Niemcy
laubwerk.com

Tom ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży 3D w sprzedaży oprogramowania i sprzętu, tym samym posiada ogromną wiedzę jak rozwijać sprzedaż i biznes. Jego niewątpliwy atutem jest umiejętność tworzenia kanałów sprzedaży, dzięki czemu nieustannie rozwija biznes i buduje doskonałe relacje ze swoimi klientami.

TOMASZ OLSZEWSKI
TOMASZ OLSZEWSKI

Content developer, ProGrupa, Polska
ProGrupa.com

Interesuje się nowymi technologiami przeznaczonymi dla branży architektonicznej i projektowej. Zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań korporacji Trimble, Chaos Group, a także serwisu ArchiUp.com. Zainteresowany narzędziami BIM dla sektora AEC. Autor wielu artykułów w czasopismach branżowych, serwisach internetowych oraz blogu ProGrupa.